Język angielski w styczniu

HELLO,

w czasie styczniowych zajęć z języka angielskiego jak co roku realizujemy i utrwalamy temat „Family” – rodzina.
Zachęcamy do powtarzania działu tematycznego z aplikacją Bebop Band – UNIT 5, MY FAMILY, który realizujemy również w przedszkolu.
Przypominamy o aplikacji:
Ponadto, poszerzamy słownictwo o następujące wyrazy:
grandpa – dziadek
grandma – babcia
grandparents – „dziadkowie”
mum – mama
dad – tata
parents – rodzice
a sister – siostra
sisters – siostry
a brother – brat
brothers – bracia
a family – rodzina
Let’s sing!
Zachęcamy do osłuchiwania się ze słownictwem z piosenką „Family” na kanale Pinkfong! Kids’ Songs & Stories
Story time
Czas na krótką bajeczkę o rodzinie Milo, który spędza czas z dziadkami. Bajka pozwala osłuchiwać się z prostym słownictwem.
Listen and match
Posłuchaj i dopasuj
Dla dzieci, które interesują się czytaniem oraz obsługują myszkę lub smartfona samodzielnie polecamy ćwiczenie słuchowe.
Creation station
Kącik plastyczny
Dla dzieci lubiących działania plastyczne „Make a family house” – zabawa twórcza: jak wykonać rodzinny domek z kartki A4.
Goodbye and take care!
Do widzenia, trzymajcie się cieplutko!