RELIGIA 26.01- 28.01.21

Dzień dobry

W związku z zaistniałą sytuacją, przesyłam propozycję zajęć dla dzieci, uczęszczających na lekcję religii w naszym przedszkolu.                       (zajęcia na czas od 26-28.01.21)

Temat: Jan Jezus także dziadków miał.

Kochane dzieci.

Ostatnio bardzo cieszyliście się ze wspólnie spędzonego czasu z bliskimi, świętując dzień Babci i Dziadka. Nie było to tak, jak zwykle. Nie mogliście zaprosić ich do swojego przedszkola i serdecznie ugościć. Ale bardzo się staraliście, aby dziadkowie byli szczęśliwi. Każda grupa wiele dni przygotowywała się do święta. Uczyliście się piosenek, wierszyków, wspólnie z Waszymi paniami przygotowywaliście drobne upominki dla babci i dziadka. Wreszcie nadszedł dzień, kiedy wszystko było gotowe i można było nagrać przedstawienie. Myślę, że wasza praca i wysiłek, spodobał się dziadkom.

Każdy z was wie, kto to jest babcia i dziadek ( nasi przodkowie, rodzice naszych rodziców) i każdy z was zna też imiona swoich dziadków. Niektóre z nich nie brzmią dla was znajomo, bo nie macie wśród rówieśników, kolegów o takim imieniu np. Janina, Grażyna, Mirosława, Jolanta,  Mieczysław, Jerzy, Zenon, Andrzej itp.                        Inne aktualne są i dzisiaj. Macie wśród swoich przyjaciół dzieci o imieniu takim samym, jak wasi dziadkowie: Maria, Zofia, Hanna, Jan, Franciszek, Antoni.

Pan Jezus też miał swoich dziadków.

Babcią  Jezusa była mama Maryi – Anna, a dziadkiem tata Maryi – Joachim.

Z pewnością tak jak wy lubicie przebywać w towarzystwie waszych dziadków, macie swoje ulubione zabawy, chodzicie na wspólne spacery, do kina, na plac zabaw, jeździcie na wakacje, wspólnie gotujecie, tak i Pan Jezus też chętnie spędzał czas w towarzystwie babci Ani i dziadka Joachima.

Babcia Anna tekst piosenki:

Siwy zmierzch już senne mruży oczy,

znowu gdzieś zniknęły babci okulary.

Babciu siądź i sobie chociaż raz odpocznij,

posłuchaj , było kiedyś miasteczko Nazaret.

Tam siwa babcia Anna opowiadała bajki

i w swoich dobrych dłoniach tuliła sny.

Dla Najświętszego Wnuka robiła ciepły szalik,

jak wszystkie babcie w świecie, po wszystkie dni.

Cichutkie jej krzątanie, każdy garnuszek mleka,

sędziwą jesień życia pokochał Bóg.

Słońce wschodziło dla niej, kiedy się Wnuk uśmiechał,

najsłodsze jej kochanie. Najświętszy Wnuk.

Babcie są w miłości nigdy nie strudzone,

noszą wciąż swe ciężkie siatki z zakupami.

A gdy już, pod wieczór życia sił nie stanie,

to wtedy zawsze jeszcze udźwigną różaniec.

Jak kiedyś babcia Anna, opowiadają bajki.

i w swoich dobrych dłoniach kołyszą sny.

Na migających drutach robią dla wnuków szalik

jak wszystkie babcie w świecie po wszystkie dni.

Cichutkie ich krzątanie, każdy garnuszek mleka,

sędziwą jesień życia pokochał Bóg.

Niech w dobrych oczach dzieci, znów do nich się uśmiecha,

Ten, który też miał babcię – Najświętszy Wnuk.

Melodię do piosenki można znaleźć na you tube pod hasłem: Przedszkolaki swojemu Bogu  –   Babcia Anna.

Dzieci , które pracują na zajęciach w zeszytach, będą miały wklejony obrazek do pokolorowania i uzupełnimy go w wolnej chwili na zajęciach.

Pozdrawiam Was bardzo mile i serdecznie p. Hania